Cementowe

Tynki cementowe lub cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowić podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, tynki mineralne czy akrylowe, etc.

Tynk cementowy stosowany jest przede wszystkim na ścianach zewnętrznych ze względu na większą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Tynki cementowe i cementowo-wapienne możemy nakładać ręcznie i przy pomocy agregatu tynkarskiego.

Tynki cementowo-wapienne można przygotować samodzielnie bezpośrednio na budowie. W ich skład wchodzą cement, piasek, woda oraz wapno. Jednak aby uzyskać dobry tynk, trzeba starannie dobrać proporcje składników, co w warunkach budowy rzadko się udaje.

Pewniejszym rozwiązaniem są więc dostępne w naszej ofercie gotowe suche mieszanki cementowo-wapienne z dodatkami uszlachetniającymi. Mieszankę stanowią cement, wapno i wypełniacze kwarcowe. Zadaniem dodatków uszlachetniających jest zapewnienie materiałom plastyczności i odpowiedniej przyczepności do podłoża.

Grubość naniesionego tynku wynosi 2-3 cm. Gruby, a więc i ciężki tynk dobrze akumuluje ciepło i zwiększa komfort akustyczny domu.

Tynki cementowo-wapienne można układać w trzech warstwach (obrzutka, narzut
i gładź)lub w dwóch (obrzutka i narzut). Trójwarstwowe tynki są niezastąpione wówczas, gdy mamy do czynienia z nierównymi ścianami. Dzięki nim można wyrównać ich krzywizny, pod warunkiem że nie przekraczają one 1,5-2cm.

Tynki dwuwarstwowe polecane są do wykończenia ścian równo wymurowanych.
Tanie tynki cementowe wykorzystywane są raczej jako obrzutka w tynkach cementowo-wapiennych. Obniżają wówczas ogólny koszt tynkowania.

Kontakt

Webb Blachy SC
1 Maja 35E, 71-627 Szczecin
tel. (91) 455-82-55
tel. (91) 812-23-62
tel. kom. 507-124-121
faks (91) 455-82-55
e-mail: webb@webb.com.pl