Renowacyjne

W naszej ofercie paleta produktów do renowacji stanowi obecnie jedną z najbogatszych i zarazem skutecznych na rynku lokalnym. Obiekty przeznaczone do renowacji w tym również zabytkowe zawsze wymagają indywidualnego podejścia i jednostkowej technologii. Doświadczenie i dotychczasowe realizacje pozwalają podejmować wyzwanie nawet na najtrudniejszych obiektach. Materiały do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów, powszechnie znane są jako tynki renowacyjne.

Problem zawilgocenia i zasolenia murów spotyka się prawie zawsze podczas remontów starych obiektów. Często jednak w ostatnich latach dodatkowo problem ten uwidocznił się także na stosunkowo „młodych” obiektach zlokalizowanych na terenach podmokłych.

Stosowanie szeroko porowatych (>40%) tynków renowacyjnych umożliwia naturalne wysychanie ścian, a szkodliwe sole krystalizują się w porach nie niszcząc struktury tynku. Oczywiście same tynki nawet renowacyjne nie osuszą muru dlatego konieczne jest często wykonanie izolacji i drenażu. Często jednak wykonuje się tylko drenaż i izolacje, a mokry mur tynkuje zwykłym tynkiem. Niestety mury zwłaszcza obiektów zabytkowych przy znacznych grubościach utrudniają, a często wręcz uniemożliwiają naturalne wysychanie. Dlatego też stosowanie tradycyjnych tynków na murach wykazujących zwiększone zawilgocenie nie gwarantuje trwałości przeprowadzonych prac.

Kontakt

Webb Blachy SC
1 Maja 35E, 71-627 Szczecin
tel. (91) 455-82-55
tel. (91) 812-23-62
tel. kom. 507-124-121
faks (91) 455-82-55
e-mail: webb@webb.com.pl