Gipsowe

Tynki gipsowe można wykonywać na podłożach mineralnych z cegły ceramicznej, wapienno-piaskowej, z betonu zwykłego i komórkowego oraz płyt wiórowo-cementowych.  Tynki gipsowe można nakładać ręcznie lub przy pomocy agregatu tynkarskiego.

Ich powierzchnia po zatarciu jest bardziej gładka niż powierzchnia tynku cementowo-wapiennego. Zaletą jest nanoszenie jednej warstwy o grubość nie przekraczającej zazwyczaj 2 cm. Tynki gipsowe dobrze akumulują ciepło, gdyż są dosyć ciężkie. Ich zaletą jest również to, że mają bardzo dobrą paroprzepuszczalność. Potrafią wchłaniać wilgoć z otoczenia i oddawać ją wówczas, gdy we wnętrzach robi się sucho. Tworzą więc w domu przyjemny i zdrowy mikroklimat. Nadają się na wszystkie podłoża mineralne.

Produkuje się je z gipsu naturalnego. Zgodnie ze specjalną recepturą w jego skład wchodzą także mineralne wypełniacze i dodatki modyfikujące, które poprawiają właściwości spoiwa, urabialność i plastyczność zaprawy.

Upowszechnienie się tynkowania maszynowego spowodowało, że zainteresowanie tynkami do układania ręcznego zmalało i tynki gipsowe najczęściej układa się za pomocą agregatu tynkarskiego.

Tynki gipsowe można wykonywać na podłożach mineralnych z cegły ceramicznej, wapienno-piaskowej, z betonu zwykłego i komórkowego oraz płyt wiórowo-cementowych. Nie zaleca się natomiast stosowania tych wyrobów na podłożach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych.

Równe i gładkie ściany oraz sufity, oszczędność materiału, a także szybko
i sprawnie wykonane prace tynkarskie gwarantują jednowarstwowe, maszynowe tynki gipsowe.

Prawidłowo wykonane tynki gipsowe mają gładką i równą powierzchnię. Tynki gipsowe nie wymagają dodatkowego nakładania gładzi gipsowej, co w oczywisty sposób przekłada się na oszczędność materiału oraz obniżenie kosztów robocizny.

W naszej ofercie dostępne są także ręczne tynki gipsowe. Ręczny tynk gipsowy wyróżnia się niezwykle wysoką przyczepnością, dzięki czemu chętnie stosowany jest do tynkowania sufitów oraz powierzchni strukturalnych ścian. Technologia ich wykonania ułatwia bowiem po nałożeniu tynku i przed jego wyschnięciem ręczne kształtowanie struktury tynku, np. poprzez odciskanie kielni. Powierzchnię strukturalną wybierają często inwestorzy budujący np. dom na wsi, którzy chcą utrzymać wiejski charakter wnętrz, etc.  Minimalna grubość 5 mm przekłada się na wydajność i ekonomiczność tego produktu.

Ręczne tynki stały się ulubionym produktem do obrabiania okien i drzwi przez firmy montujące okna i drzwi. Tu jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że tynk gipsowy jest tynkiem do zastosowania wewnątrz pomieszczeń i można go wykorzystywać przy osadzaniu okien, ale od strony mieszkania. Nadaje się też do wszelkich prac remontowych, polegających na uzupełnianiu ubytków i wyrównywaniu ścian wewnątrz budynków.

Kontakt

Webb Blachy SC
1 Maja 35E, 71-627 Szczecin
tel. (91) 455-82-55
tel. (91) 812-23-62
tel. kom. 507-124-121
faks (91) 455-82-55
e-mail: webb@webb.com.pl