Mozaikowe

Tynk mozaikowy służy do wykonywania ozdobnych barwnych wypraw tynkarskich na tradycyjnych tynkach, na podłożach betonowych, gipsowych oraz na płytach wiórowych, gipsowo-kartonowych, etc.

Spoiwem są tu transparentne żywice, a wypełniaczami kolorowe żwirki kwarcowe
o uziarnieniu 0,8-1,6 mm lub naturalne łamane kruszywo marmurowe o uziarnieniu 0,8-1,2 mm. Po związaniu uzyskuje się jednobarwną lub wielobarwną wyprawę. Właściwości materiału pozwalają mostkować istniejące w podłożu włosowate rysy.

Szczególnie zalecany jest do stosowania na wyeksponowanych, a przede wszystkim narażonych na wycieranie ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wewnątrz budynku stosuje się je najczęściej przy wejściach, na korytarzach, na klatkach schodowych, na cokołach, etc.

Na zewnętrznych częściach budynków przeznaczony jest do stosowania na powierzchniach ulegających szybkiemu zabrudzeniu: na cokołach, przy balustradach, filarach, w ościeżach okien i drzwi.

W przypadku intensywnych, ciemnych kolorów używanych w częściach dotyczących elewacji zalecane jest stosowanie na małych powierzchniach, np. cokołów czy detali architektonicznych.

W naszej ofercie posiadamy możliwość wymieszania na miejscu(mieszalnia tynków mozaikowych) dowolnie wybranej kolorystyki ze wzornika oraz możliwość modyfikacji kolorów redukując kruszywo nawet do uzyskania mozaiki jednobarwnej.

Producenci
Kontakt

Webb Blachy SC
1 Maja 35E, 71-627 Szczecin
tel. (91) 455-82-55
tel. (91) 812-23-62
tel. kom. 507-124-121
faks (91) 455-82-55
e-mail: webb@webb.com.pl