Kubełkowe

Izolacja kubełkowa jest to gruba folia z wydrążonymi wgłębieniami. Wykorzystywana jest najczęściej do izolacji fundamentów, posadzek oraz dachów zielonych i odwróconych.

W naszej ofercie wszystkie odmiany folii kubełkowej wykonane są z twardego polietylenu (HDPE) charakteryzującego się dużą odpornością na wszystkie substancje występujące w glebie. Kształt kubełków jest tak dobrany aby naciski ziemi nie powodowały zgniecenia folii. Otwarte od strony nasypu kubełki wypełniają się ziemią  i dzięki temu rozkład nawet największych sił działających na folię jest dla niej korzystny.

Jednak aby prawidłowo zastosować ten znany już materiał warto wiedzieć, że wybór sposobu jej zastosowania zale­ży od rodzaju gruntów występujących w podłożu oraz poziomu wody gruntowej.

Folię kubełkową stosuje się najczęściej w hydroizolacjach jako element osłaniający i drenujący cały układ.

Folie kubełkowe nazywa się foliami drenażowo-wentylującymi i stosuje się w wersjach wielowarstwowych np. z matami przesączającymi lub z  innymi materiałami wyspecjalizowanymi np. do tarasów zielonych. Można ich również używać do osuszania ścian piwnic od wewnątrz lub jako warstwa wentylacyjno-izolacyjna na tarasach. Folie kubełkowe znane są również z zastosowania na ścianach oporowych i nasypach w budownictwie ziemnym i drogowym.

Producenci
Kontakt

Webb Blachy SC
1 Maja 35E, 71-627 Szczecin
tel. (91) 455-82-55
tel. (91) 812-23-62
tel. kom. 507-124-121
faks (91) 455-82-55
e-mail: webb@webb.com.pl