Izolacja typu lekkiego (przeciwwilgociowa) – wykonuje się ją w przypadku posadowienia budynku powyżej poziomu wody gruntowej w gruntach przepuszczalnych np.: piaskach, żwirach, etc.
Właściwe zabezpieczenie przed wilgocią i wodą gruntową jest gwarancją trwałości budynku i jego poszczególnych elementów. Źle wykonana izolacja może spowodować takie efekty jak: zamakanie ścian, zagrzybienie, odpadanie tynku, mokre piwnice a naprawa jest później bardzo kosztowna i trudna do wykonania. Woda gruntowa ma bardzo niekorzystne działanie na elementy fundamentów
i ściany piwnic. Często zawarte są w niej agresywne związki chemiczne, które wypłukują niektóre składniki osłabiając tym samym konstrukcje znajdujące się
w gruncie.
Wilgoć przedostająca się do budynku może pochodzić z różnych źródeł
z otoczenia zewnętrznego – są to opady atmosferyczne i woda gruntowa,
z podciągania kapilarnego wody gruntowej przez ściany budynku,
z przenikania pary wodnej przez przegrody o różnej temperaturze
i wilgotności
Najczęściej stosowane materiały do hydroizolacji lekkich to nowoczesne bitumiczne masy izolacyjne. Są łatwiejsze w stosowaniu niż papy, folie i membrany a przede wszystkim skuteczniejsze w działaniu. Tworzą szczelne, bezspoinowe powłoki i dokładnie pokrywają elementy o bardzo skomplikowanych kształtach.
Bitum jest w nich wzbogacony o żywice polimerowe lub inne tworzywa poprawiające właściwości izolacyjne i ułatwiające wygodne rozprowadzanie produktu. Stosowane w masach środki adhezyjne poprawiają ich przyczepność oraz syntetyczne kauczuki wpływają natomiast na zwiększenie elastyczności.
Do wykonywania lekkich hydroizolacji używa się bitumiczne produkty jednoskładnikowe.
Masy asfaltowe na bazie dyspersji wodnej służą również do mocowania styropianu, który izoluje termicznie np.: fundamenty, stropodach, etc. Do izolacji przeciwwilgociowych używa się również różnego rodzaju folii, pap tradycyjnych, ect. W naszej ofercie dostępna jest cała gama folii, mat, pap tradycyjnych i płynnych produktów bitumicznych o różnych parametrach i zastosowaniu.